DISKUSNÉ FÓRUM

Otázky do pléna

Slad

Aký máte názor na "slad", ktorý sa objavuje na všetkých výrobkoch

Kellog´s , aj keď sú kukuričné ,alebo ryžové ?Jedná sa snáď o slad pšeničný?

O takom som nepočula.Alebo nemôžeme ani slad chmelový?

Vyzná sa v tom niekto???

PREČÍTANÉ:
2388x
REAKCIÍ:
4
VYTVORIL:
Anonymous
VYTVORENÉ:
2005-10-17 19:03:38
  • napísal:
    používateľ:
    Dako
    pridané:
    11:50 18.10.2005

    1. Keď sa na výrobku uvádza slad, je tam podozrenie, že je to práve pšeničný slad. No a tam sú aj stopy lepku. Preto niektorý výrobcovia uvádzajú , že výrobok obsahuje kukuričný slad ( teda škrob, zdroj cukru). 2. Pri výrobe piva sa používa práve sladovnícky jačmeň ako slad. No neviem odkiaľ máš slad z chmeľa, pretože pri výrobe piva sa používajú chmelové šištice, ktoré obsahujú horký lupulín.

  • napísal:
    používateľ:
    Systém
    pridané:
    11:53 18.10.2005

    Slad chmelový neexistuje, jedná sa o slad jačmenný (asi ste mysleli ten, a býva v pive) a ten nemôžeme, okrem toho býva slad pšeničný, ryžový, kukuričný.....takže myslím, že je to jasné, môžeme len ten, kt. je vyslovene uvedený ako bezlepkový: napr. "slad kukuričný".Keď je uvedené len "slad" ,ten nie - zväčša sa jedná o jačmenný slad. alena

  • napísal:
    používateľ:
    Systém
    pridané:
    20:15 18.10.2005

    Kukoričné lupienky od Bona vita tak viem ze su bezlepkové (v knihe Leonard Kremler)ale tiež obsahuje slad,preto bojim to kupovať.Má niekto stým skúsenosti? Dakujem Eva

  • napísal:
    používateľ:
    Systém
    pridané:
    12:14 19.10.2005

    Ja tiež nekupujem výrobky s označením obsahu sladu,pokiaľ nieje presne definovaný.Ak to niekto píše v knihe,je to nezodpovedné zavádzanie.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ