DISKUSNÉ FÓRUM

Otázky do pléna

Obmedzenie v lekárňach od januára 2008

Chcem sa spýtať, či je pravdou, že od januára 2008 sa má obmedziť max. množstvo objednaného bezlepkového tovaru v lekárniach, z dôvodu zneužívania zo strany celiatikov?

PREČÍTANÉ:
3007x
REAKCIÍ:
4
VYTVORIL:
Los
VYTVORENÉ:
2007-12-20 23:16:22
  • napísal:
    používateľ:
    Bibina
    pridané:
    09:03 21.12.2007

    Ahoj Ja som tiež bola tou informáciou zaskočená. Ale bohužial je to pravda. Bola som si dať predpísať múku tento mesiac, ale už mi ju vydali podla nového schválenia t.j. 8kg múky na mesiac, cestoviny 2kg na mesiac,krupica 1/2kg na mesiac, doplnky 6ks na mesiac. A deti od 5 do 15 rokov majú o 2kg menej ako dospelí. Všetko je aj na stránke Ministerstva zdravotníctva. Tak to sme zas dopadli. Takže si už aj my celiatici môžme začať uťahovať opasky. Myslím si, že to mali urobiť lepšie kontrolovatelné u tých, čo to tak povediac "zneužívajú". Bibi

  • napísal:
    používateľ:
    pillango30
    pridané:
    11:28 21.12.2007

    ahoj, ano, zial je to pravda, tiez som o tom citala a hned som si tu stiahla v casti "downloads" aktualny zoznam bezlep. potravin na recept. Je tam presny rozpis vsetkeho, pre dospelych ale i deti, ako to uz Bibi pisala........... Majka

  • napísal:
    používateľ:
    Rosie
    pridané:
    13:57 21.12.2007

    Mladez, o tom sa tu pisalo uz v oktobri a uplne super info najdete v poslednom casopise Celiakia, mozete si ho tu stiahnut a je tam vsetko, mnozstva, doplatky...

  • napísal:
    používateľ:
    Soleil
    pridané:
    08:15 22.12.2007

    Boze !!!!!....som sokovana !!!!! To mi pripada, ako keby niekomu limitovali zivotu nevyhnutne lieky.!!!! Oplati sa vobec mat ten preukaz ZTP ? Stat ho velkoryso poskytuje, vie, ze sa vela ludi aspon nejakej vyhode potesi. Potom zacnu limitovat. S mukou !!!!!!! ......ako pocas vojny. Strasne!!!!! :-(((((

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ