DISKUSNÉ FÓRUM

Všeobecné

Ake vysetrenia a testy ma gastroenterolog k dispozicii okrem kolonoskopie a gastroskopie?

Background: na 100% bezlepkovej diete 5 rokov (vyliecila mi psoriazu) napriek tomu ze endoskopia bola negativna, bez krvnych testov. Momentalne sa snazim riesit ekzem na tvari krku a hrudniku, aj navstevou gastroenterologa.

Moj problem je v tom ze moja sucasna GE lekarka robi len gastroskopie a kolonoskopie. Sestricka mi to do telefonu povedala narovinu. Chapem ze z pohladu vykonov je to pre lekarku asi najziskovejsia aktivita, ale ako pacient nemam v umysle absolvovat dalsiu gastroskopiu ktora nic neodhali a neabsolvovat ine testy /vysetrenia ktore by mohli.

Obraciam sa na vas ako na skupinu ktora ma s Gastroenterologiou rozsiahle skusenosti, prosim poradte co mozem ocakavat/ziadat.

PREČÍTANÉ:
852x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
zaxa214
VYTVORENÉ:
2016-06-01 12:45:27
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  20:01 3.6.2016

  Dobrý den, ja nerozumiem prečo Vám na začiatku nevylúčili celiakiu pred nasadením bezlepkovej diéty. Bez krvných testov.... aj keď bola endoskopia negatívna, obrali ste sa o prípadný predpis bezlepkových výrobkov na recept a iné zvýhodnenia diagnostikovaným pacientom. Ak Vám lepok spôsobuje ťažkosti, je potrebné vylúčiť alergiu na lepok alebo celiakiu. Vo Vašom prípade by som navštívila iného gastroenterologa a poradila sa o dalšom postupe. Prepáčte ale toto je fórum určené celiatikom, môžte napísať MUDr. Kluchovi na jeho stránku tam Vám vie odpovedať.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ