DISKUSNÉ FÓRUM

Urgentné otázky

pomoc?

Ahoj, ahoj,

taká klasika. Išiel som náhodou na imunologické testy kvôli aftám a zistili mi zvýšený marker celiakie - Anti tTG IgA, všetko ostatné v úplnom poriadku.

Po 20 rokoch, bez nejakých ťažkostí. Proste nič doteraz..

Popravde potreboval by som pomôcť - ja vôbec netuším čo jesť, čo piť (či vôbec môžem alkohol) proste úplné základy. Žijem nazvime to rušný štýl života a nemám moc času sa zastaviť.

Keď čítam tie diskusie kde všetci vravia frázy typu "Aj s celiakiou sa dá dobre žiť" je mi akurát zle.

Chcel by som skôr od niekoho "skúseného" poradiť, nejaké tipy a tak.. Budem vďačný.. Ozaj.

PREČÍTANÉ:
1185x
REAKCIÍ:
1
VYTVORIL:
Matex
VYTVORENÉ:
2013-08-19 15:01:10
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  23:19 19.8.2013

  Matex myslím že každý celiatik vie ako sa cítiš, všetci sme tým prešli. Ja ked som sa pred pár rokmi pozrela do chladničky, bolo mi do plaču, netušila som čo môžem a čo nie. Ale k veci. Základom je chlieb, ten si vieš kúpiť v DM drogérii, dať si predpísať u gastroent. a vybrať si z lekárne na recept, alebo si upiecť - recepty sú aj tu na stránke celiakia.sk v sekcii recepty. Tu na stránke je aj sekcia bezlepkové produkty, môžeš si to len tak prelistovať a uvidíš veľa známych vecí ktoré si jedol aj doteraz, takže o nich neprídeš.... Veci ktoré si mal doteraz rád, je potrebné prečítať zloženie. Začiatky v tomto sú ťažké, lebo čítať každú vec je namáhavé a zdržiava to, ale časom budeš vedieť čo môžeš a čo nie.... Môžeš hlavne zelenina, ovocie, ryža, zemiaky, mäso akékoľvek, ... Ja doma varím všetko ako doteraz, akurát múku nahradím svojou a strúhanku tiež..... naozaj sa na to dá zvyknúť a nie je problém. Je toho veľa, ale kľudne sa pýtaj ak niečo nebude jasné :) pekný den, :)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ