DISKUSNÉ FÓRUM

Urgentné otázky

Je možné že mám celiakiu ?

Vopred chcem povedať že som ešte na žiadnej trubici ani na ničom podobnom nebola.. Len sa chcem spýtať že či je možné že mám celiakiu .. Už od malička mám veľké problémy s bruchom , kŕče a občas aj hnačky. Už ako pár mesačnú ma kôli bruchu brali do nemocnice ale samozrejme mi nič nezistili takto to pokračuje až do dnešnej doby .. Posledný mesiac mám zase výraznejšie bolesti chodila som po doktoroch najprv ma poslali na sono nič mi nezistili , robili mi aj výter a ani tento raz mi nič nezistili. Doktorka povedala že keď mi bude zle a prídem ku nim tak ma zase len pošlú na sono nekonečný a zbytočný kolotoč. Sú to už skoro dva roky čo my zistili nadmernú produkciu štítnej žľazy. Posledné dni sa s našimi rozhodujeme že zrejme pôjdem na vyšetrenia do BA a tam sa uvidí že čo mi je lebo už sa to nedá vydržať :( niekedy je to super a po niekolkych dňoch alebo týždňoch ma znovu chytia neskutočné bolesti. Preto sa pýtam že či je možné že je to celiakia ? Za odpoveď vopred ďakujem :)

PREČÍTANÉ:
1247x
REAKCIÍ:
2
VYTVORIL:
Otazka
VYTVORENÉ:
2013-04-14 18:48:19
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  15:14 23.4.2013

  Dobrý den, celiakia sa u každého prejavuje inak, je veľmi ťažké povedať, ale môže to byť jedna z príčin. Lekári vám doteraz nebrali krv aby vylúčili celiakiu? Ak chcete vedieť hned, na trhu je dostupný domáci test na odhalenie protilátok, dostať ho v lekárni, alebo požiadajte svojho lekára o vyšetrenie protilátok z krvi. Ak budú výsledky pozitívne, pošlú vás na gastro a tam vám spravia dalšie vyšetrenie - odobratie vzorky z tenkého čreva.

 • napísal:
  používateľ:
  Otazka
  pridané:
  20:18 24.4.2013

  Dobrý deň , nie lekári mi zatial nebrali krv na žiadne protilátky ani na alergie ani na nič podobné .. Som z tohto našeho zdravotníctva zúfalá. Ďakujem za radu pri najbližšej návšteve lekára ho požiadam o všetky potrebné vyšetrenia, lebo už naozaj neviem čo by to mohlo byť keď pár dní je dobre potom mi zostane neskutočne zle niekedy sa to nedá vydržať. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď :)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ