DISKUSNÉ FÓRUM

Rôzne

krvné testy

Dobrý deň,
dostala som výsledky mojich krvných testov na Celiakiu na AntiMilk a AntiGliadin. Môj lekár má teraz dovolenku, musím čakať dva týždne, kým s tými výsledkami k nemu pôjdem. Môže mi nietko poradiť, čo znamenajú výslekdy? AntiGliad IgA: negat, AntiGliad IgG: pozit., anti-Milk IgA: pozit., anti-Milk IgM: pozit., Anti-Milk IgG: pozit. Nemám napísané žiadne číselné hodnoty. Hrozne sa bojím. V detstve som držala dietu, od 9 rokov nedržím, preto som si dala robiť testy. Na biopsii lekár nič zlé nevidel. A tiež neviem, či nemám skúsiť viac lekárov. Za odpoveď ďakujem.

PREČÍTANÉ:
4822x
REAKCIÍ:
4
VYTVORIL:
martina25
VYTVORENÉ:
2009-02-11 10:13:17
 • napísal:
  používateľ:
  bebka
  pridané:
  16:58 11.2.2009

  Ahoj, neviem presne, iste Ti poradia skúsenejší, vyzerá to na alergiu na mlieko a tie IgG mala zvýšené i moja dcérka a už je na diéte. Báť sa nemusíš, všetko sa dá zvládnuť.

 • napísal:
  používateľ:
  zlata2006
  pridané:
  19:29 11.2.2009

  Ahoj, tiež si nie som na 100% istá, no vychádza mi z toho alergia na mlieko. Čo sa týka lepku - neviem. Závisí to od toho, či ti robili aj celkové IgA. Ak je nízke, tak asi bude treba biopsiu - to bol prípad môjho mladšieho synčeka ( on mal tiež IgA negat. a IgG pozit, ale jenu vtedy celkové IgA chýbalo ) - biopsia potvrdila celiakiu. Ja mám tiež IgA negat. a IgG pozit. ale neviem aké mám celkové IgA ... no vraj to u mňa na celiakiu zatiaľ nevyzerá - tak som zvedavá, či Dr. niečo zistí. Ale zase starší syn má antigliadín IgA pozit., IgG pozit. ( hodnoty 4-5x vyššie ako norma )a vraj je to v poriadku ( teda podľa našej lekárky ) - takže asi ti neporadím. Bude lepšie počkať na tvojho lekára, nech ti to vysvetlí.

 • napísal:
  používateľ:
  Rosie
  pridané:
  20:55 11.2.2009

  Baby to vystihli. Mozes mat hypo IgA, v tom pripade je mozne ze mas celiakiu. Alergia na mlieko je jasna, tak len jednu poznamku. Ak budes jest mlieko nadalej, mozno Ta bude boliet brucho, mozno budes mat ine problemy s tym spojene, ale isto Ti to nevyhladi riasy, ani nesposobi dalsie choroby, ktore sposobuje lepok u celiatikov ;) To len aby si vedela, ze si nemusis davat sialeny pozor, dobre?

 • napísal:
  používateľ:
  martina25
  pridané:
  08:02 12.2.2009

  Ahoj. ďakujem vám za vaše odpovede. Ja som si dávala robiť testy, aj na biopsiu som bola ešte koncom septembra, len na tie krvné testy som čakala až doteraz. Totižto som odmalička držala bezlepkovú diétu, asi od 10 rokov diétu nedržím, nemám nejaké vážne tráviace problémy. Ale na internete som sa dozvedela, že nedodržiavaním diéty by som mohla mať problémy s tehotenstvom, tak preto som si dala porobiť vyšetrenia na celiakiu, aby som vedela, na čom som. Lekár na ultrazvuku brucha, ani na biopsii nič zlé nevidel, aj histológia z tenkého čreva vyšla dobre. A ja nakoniec som alergická na mlieko? Je možné, že mi ako bábätku zle stanovili diagnózu? No bolo to pred 25 rokmi a odvtedy veda pokročila. Som zvedavá, čo na to povie lekár. Ale asi je lepšie byť alergická na mlieko ako mať tú celiakiu. A možno nemôžem ani mlieko, ani lepok. Škoda, že musím ešte týždeň čakať. Tak uvidím. papa

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ