DISKUSNÉ FÓRUM

Rôzne

Celiakia - bezmliečna diéta

Desaťročný syn má celiakiu, od marca sme na bezlepkovej diéte pre začiatok aj s vylúčením mlieka a mliečnych výrobkov. Inak syn nemal žiadne tráviace problémy, iba chudokrvnosť a neprospievanie. Z vašich skúseností, ako dlho budeme musieť byť bez mlieka. Podľa čoho to lekár zistí. Na kontrolu sme objednaní v júni, samozrejme že sa opýtame lekárky. Zaujíma ma to hlavne preto, že okrem lepku a mlieka sme museli vylúčiť aj ďalšie potraviny kvôli alergiám a synov jedálny lístok je dosť jednotvárny. Aspoň to mlieko by ho potešilo.

PREČÍTANÉ:
1607x
REAKCIÍ:
2
VYTVORIL:
GABAZ
VYTVORENÉ:
2008-04-29 13:43:18
 • napísal:
  používateľ:
  maka
  pridané:
  20:01 29.4.2008

  Ahoj. Môj syn má zistenú celiakiu od decembra minulého roku. Tiež máme dodržovať pre začiatok aj bezmliečnu diétu. Ešte stále to dodržujeme. Lekárka mi povedala že aspoň pol roka a potom sa uvidí. Zrovna v pondelok sme boli na odbere krvi ako je na tom s tým mliekom tak uvidíme. Dám ti potom vedieť. Výsledky by mali byť až o tri týždne. Ak by si ešte niečo potrebovala kľudne sa ozvi. Maka.

 • napísal:
  používateľ:
  bezlaktozove produkty
  pridané:
  23:28 2.3.2013

  držím palce pri liečbe, nič sa nebojte, všetko bude ok. Viem, že je nedostatok bezlaktozovych produktov, tu nájdete, čo treba! http://bezlaktozove-produkty-pre-vas.webnode.sk/

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ