DISKUSNÉ FÓRUM

Povolené/nepovolené výrobky (potraviny)

Laktáza od SOLGARu

Cawte ludkovia, nasla som dnes na internete vyzivovy doplnok s nazvom Laktaza od spolocnosti Solgar. Ma niekto skusenosti? Pls dajte vediet, kedze ja mam uplnu neznasanlivost a robi mi to dost problemy :(

PREČÍTANÉ:
2305x
REAKCIÍ:
3
VYTVORIL:
pandiatko
VYTVORENÉ:
2009-01-03 16:35:13
 • napísal:
  používateľ:
  pandiatko
  pridané:
  17:49 8.1.2009

  no, takze som si pozistovala nejake info a nasla som dalsi vyrobok- LAKTAZAN. Mam aj pribalovy letak, obsahuje 78mg laktazy (pricom tie od solgaru 44mg), vraj bezlepkovy. stoji 8eur-30 tabliet. Vraj 1-3 tabletky pred jedlom, ktore obsahuje mlieko. Ja netolerujem laktozu vobec :( takze ked mi pridu a vyskusam ich, dam vediet, ako a ci zaberaju :)

 • napísal:
  používateľ:
  katun
  pridané:
  23:19 9.1.2009

  Aj ja som nedávno zakúpila na www.laktazan.sk tabletočky s laktázou. Musím povedať že fungujú dobre, ale je to tak ako píšu otázka dávkovania. Tiež netolerujem laktózu vôbec a preto si dávam preventívne radšej 3-4 ks. U mňa to celkom dobre funguje na mliečne jedlá, s tekutým mliekom je to trošku slabšie. Je ale fajn ked jem vonku že môžem tabletočkou zachrániť situáciu, ak mám pocit že mi do jedla dali mlieko/smotanu :)

 • napísal:
  používateľ:
  marienkah
  pridané:
  20:36 6.10.2012

  Čo sa týka Laktazanu a iných podobných produktov, u každého pacienta je ich znášanlivosť, resp. účinok individuálny. Niekomu Laktazan pomôže... no sú žiaľ aj pacienti, ktorí sa cítili veľmi zle, keď si dali niečo mliečne/laktózové s Laktazanom. To dávkovanie tam nie je také presné a nedá sa vždy 100%tne zaručiť, či to zaberie tak ako by malo. Ďalšia vec je to, že treba brať do úvahy aj to, aký má kto stupeň intolerancie laktózy. Pacienti so silnou intoleranciou laktózy alebo pacienti, ktorí sú obzvlášť citliví na akékoľvek množstvo (aj minimálne!) laktózy by radšej nemali experimentovať, lebo by im to mohlo uškodiť. Dodávam, že Laktazan a iné produkty na báze laktázy nie sú vhodné ani pre alergikov na BKM.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ