DISKUSNÉ FÓRUM

Povolené/nepovolené výrobky (potraviny)

Intolerancia laktózy, alergia na BKM - mliečny tuk?

Dobrý deň!
Mám silnú intoleranciu laktózy a alergiu na BKM. Držím prísnu bezmliečnu diétu. Viem, čo môžem a nemôžem jesť. Nie je mi však jedno jasné... Ako je to s mliečnym tukom? Je alebo nie je pri neznášanlivosti mlieka a laktózy vhodný. Všimla som si, že niektoré výrobky ho obsahujú. Chcela som si v týždni kúpiť horkú čokoládu Sladká vášeň (myslím že bola so 75% kakaa - no nie som si tým istá), no v zložení mala mliečny tuk... Tak som si ju pre istotu nekúpila. Namiesto nej som si kúpila radšej horkú čokoládu Sladká vášeň s 86 % kakaa, kde v zložení mliečny tuk nie je.

PREČÍTANÉ:
7069x
REAKCIÍ:
3
VYTVORIL:
hnedoočka
VYTVORENÉ:
2010-08-07 11:09:42
 • napísal:
  používateľ:
  Glosterka
  pridané:
  12:59 8.8.2010

  Nuž tak toto by aj mňa zaujímalo... Mliečny tuk?... Aj ja mám alergiu na BKM a keď som si prečítala túto otázku, tak teraz neviem, či ho my alergici na BKM ho môžme... Som zvedavá, či sa tu nájde niekto, kto nám odpovie... Viem, že kyselina mliečna je v pohode a nemá nič spoločné s mliekom ako si niekto myslí... Ale ten mliečny tuk... hmmm... tak to Ti hnedoočka neviem povedať... :o

  • napísal:
   používateľ:
   marienkah
   pridané:
   13:01 5.10.2012

   Mliečny tuk je pri silnej intolerancii laktózy a alergii na BKM nevhodný. Je vyrobený z mlieka. Rovnako na tom je aj maslový tuk. Mliečny tuk sú drobné tukové guľôčky, ktoré dodávajú jemnosť potravinám a rozpúšťa vitamíny A, E, D, K... Maslový tuk je výrobok, ktorý sa získava tiež z mlieka, smotany alebo pravého smotanového masla.

 • napísal:
  používateľ:
  bogikov009
  pridané:
  15:31 29.5.2019

  Keby niekto potreboval tu je tabuľka že čo všetko obsahuje laktózu. Laktózu nájdete pod pojmami: maslo topené maslo maslový tuk Cmar (prášok) kyslé mlieko E966 odstredené mlieko smotanový syr jogurt (prášok) smotana do kávy syr kefír (prášok) kondenzované mlieko kravské mlieko (prášok) Laktóza Laktóza-monohydrát odstredené mlieko (prášok) mlieko (prášok) mliečny výrobok mliečny tuk srvátka (prášok) srvátkové výrobky tvaroh krém smotana (prášok) kyslá srvátka (prášok) kyslá smotana prípravky čokoládové sladká smotana sladká srvátka (prášok) plnotučné mlieko (prášok)

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ