DISKUSNÉ FÓRUM

Povolené/nepovolené výrobky (potraviny)

celiakia a chronický únavový syndróm

už 5 rokov sa trápim s chronickým únavovým syndrómom v ťažkej forme. Pred pár dňami mi diagnostikovali celiakia a neznášanlivoť laktózy. Pritom nemala som žiadny problém s potravinami. Mal tu niekto podobný priebeh? a mám preoblém s potravinamy kt. nemajú obsahovať laktózu.ktoré sú pre mna nevhodné?

PREČÍTANÉ:
2954x
REAKCIÍ:
3
VYTVORIL:
Nikuska
VYTVORENÉ:
2007-04-28 12:52:23
 • napísal:
  používateľ:
  GABIKA
  pridané:
  16:17 28.4.2007

  Únava patrí medzi hlavné príznaky celiakie. Človeku nič iné nemusí byť, dokonca mu nič nemusí byť, môže sa cítiť úplne zdravý. A tie výrobky bez laktózy - to sa nedá určiť neaký presný zoznam, iba musíš na všetkom čítať zloženie, aj na výrobkoch, ktoré si bežne kupuješ, lebo výrobca môže zmeniť suroviny, technológiu,... Stáva sa , že aj overený bezlepkový výrobok, sa stane zmenou surovín pre nás nevhodný. GABIKA

 • napísal:
  používateľ:
  roman150
  pridané:
  20:21 25.7.2007

  Ahoj Nikuska, ja mam podozrenie, ze tiez ide o mna o chronicky unavovy syndrom. Aj ked spim dostatocne, cely den som unaveny a apaticky. Je to uz taka beznadej pomaly. V puberte som mal anemiu z nedostatku zeleza. Krvny obraz sa mi v dospelosti uz upravil, ale zelezo mi kolise. Raz som absolvoval biopsiu tenkeho creva s vysledkom, ktory sice nepotvrdil celiakiu, ale dostal som odporucanie konzumovat menej vyrobkov z muky. Mozno mam nejaku nekompletnu formu alebo iny malabsorbcny syndrom. Kazdopadne chronicka unava je u mna spojena s plachostou, malo vyvinutou schopnostou komunikovat v socialnom prostredi, nizsim sebavedomim, uzavretostou do seba. Ako ti diagnostikovali ten unavovy syndrom, ak mozem vediet???

 • napísal:
  používateľ:
  marienkah
  pridané:
  13:40 3.11.2012

  Nikuska, všetky vhodné potraviny nájdeš na webe: www.bezmliecnadieta.estranky.sk. Tie papaj a mala by si mať pohodu v brušku ;-). Sú tam aj nevhodné potraviny. Tak samozrejme tie čo obsahujú laktózu, sú mlieko a mliečne výrobky, pekárenské výrobky, cukrárenské výrobky, mäsové výrobky, zmrzliny, sušienky, čokolády, pudingy, cestoviny... a veľa veľa iného. ŽIaľ, mnohé potraviny vylepšujú s mliečnymi zložkami. Preto sa v nich nachádza aj skrytá laktóza. Všetko máš pekne vypísané na bezmliečnom webe. Vhodné potraviny tam pravidelne dopĺňam, aby sme mali pestrejší jedálniček ;-).

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ