DISKUSNÉ FÓRUM
Povolené/nepovolené výrobky (potraviny)
Povolene/nepovolene potraviny - ocot
kedze som na tejto stranke kvazi "novacik" tak by som na uvod hodil do plena iba taku drobnost, ktoru som nedavno zistil - necham na posudenie ostatnych, ci to treba brat vazne alebo nie. takze: mna osobne by nikdy nenapadlo upodozrievat z obsahu lepku taky produkt ako je ocot. Avsak na zozname E-cok som objavil pri farbive E150 poznamku ze obsahuje stopy lepku. No a toto farbivo sa uvadza ako ingrediencia pri vacsine octov v nasich predajniach..a ocot zase ako sucast proklamovanych bezlepkovych vyrobkov ako napr. niektore kecupy, horcica atd...Mozno by stalo za to preskumat ako to s tym octom vlastne je....
- PREČÍTANÉ:
- 7533x
- REAKCIÍ:
- 5
- VYTVORIL:
- Marek
- VYTVORENÉ:
- 2003-03-31 17:20:05
-
-
napísal:
- používateľ:
- milos
- pridané:
- 21:09 31.3.2003
Prednedavnom sa to tu uz riesilo, ale sa to velmi nedoriesilo :) Chybaju kontakty na osoby, ktore by k takymto temam vedeli toho povedat viac a najma by sa vedeli kvalifikovane vyjadrit.
-
-
napísal:
- používateľ:
- Rosie
- pridané:
- 13:25 23.11.2007
Presne ako vravis... E150... Podla americkych dietologov je ocot OK a to akykolvek! ale neviem ci sa da zohnat neprifarbovany karamelom. Aj nad tym rozmyslam, no nieje blbost robit karamel s obilninami, ked je to vlastne len paleny cukor?? Asi by som ten ocot neriesila, pretoze aj toho karameloveho farbiva je tam malicko, a ked si vezmes kolko je ho nakoniec vo vyslednom jedle s tym octom, asi sa dostanes k stopovym mnozstvam aj keby ten karamel bol stretol cestou nejaky lepok. A na vacsine webov sa pise, ze Ecka si netreba vsimat. No, vyber si z toho co chces :-)))
-
-
napísal:
- používateľ:
- saska99
- pridané:
- 15:49 23.11.2007
Ja som objavila v obchode ocot biely neprifarbovaný, bez konzerv.prísad KISKO dovoz z Chorvátska. Zdá sa mi vhodný pre celiatikov. Ale zaujímalo by ma či má s ním niekto skúsenost .
-
-
napísal:
- používateľ:
- Rosie
- pridané:
- 16:04 23.11.2007
posielam uryvok : podla americkych lekarov - specialistov je mnozstvo jedal a napojov, ktorym sa celiatici vyhybaju, v skutocnosti bezpecnych. Do zoznamu jedal ktorym sa netreba vyhybat zaradili: destilovany ocot - akykolvek/neidentifikovany, destilovany alkohol vcitane rumu, ginu, whisky a vodky, amarant, pohanka, proso=pseno,teff (etiopska obilnina), quinoa (juho-americka obilnina ) .... aby sa tisice celiatikov nemuseli zbytocne vyhybat viac jedlam ako je nutne....
-
-
napísal:
- používateľ:
- VeNice
- pridané:
- 13:55 24.10.2008
Kvasný ocot od Frucony. Dobrý deň, zasielam Vám odpoveď na dotaz o kvasnom octe. Kvasný ocot liehový 8% vyrábaný našou spoločnosťou neobsahuje lepok.Na jeho výrobu sa nepoužíva surovina, ktorá by bola zdrojom obsahu lepku v tomto výrobku . Mam trojrocnu dcerku celiaticku a tento ocot uz pouzivam rok a bez problemov. Odpoved som dostala 10.10.08 :D