DISKUSNÉ FÓRUM

Povolené/nepovolené výrobky (potraviny)

Povolene/nepovolene potraviny - ocot

kedze som na tejto stranke kvazi "novacik" tak by som na uvod hodil do plena iba taku drobnost, ktoru som nedavno zistil - necham na posudenie ostatnych, ci to treba brat vazne alebo nie. takze: mna osobne by nikdy nenapadlo upodozrievat z obsahu lepku taky produkt ako je ocot. Avsak na zozname E-cok som objavil pri farbive E150 poznamku ze obsahuje stopy lepku. No a toto farbivo sa uvadza ako ingrediencia pri vacsine octov v nasich predajniach..a ocot zase ako sucast proklamovanych bezlepkovych vyrobkov ako napr. niektore kecupy, horcica atd...Mozno by stalo za to preskumat ako to s tym octom vlastne je....

PREČÍTANÉ:
7533x
REAKCIÍ:
5
VYTVORIL:
Marek
VYTVORENÉ:
2003-03-31 17:20:05
  • napísal:
    používateľ:
    milos
    pridané:
    21:09 31.3.2003

    Prednedavnom sa to tu uz riesilo, ale sa to velmi nedoriesilo :) Chybaju kontakty na osoby, ktore by k takymto temam vedeli toho povedat viac a najma by sa vedeli kvalifikovane vyjadrit.

  • napísal:
    používateľ:
    Rosie
    pridané:
    13:25 23.11.2007

    Presne ako vravis... E150... Podla americkych dietologov je ocot OK a to akykolvek! ale neviem ci sa da zohnat neprifarbovany karamelom. Aj nad tym rozmyslam, no nieje blbost robit karamel s obilninami, ked je to vlastne len paleny cukor?? Asi by som ten ocot neriesila, pretoze aj toho karameloveho farbiva je tam malicko, a ked si vezmes kolko je ho nakoniec vo vyslednom jedle s tym octom, asi sa dostanes k stopovym mnozstvam aj keby ten karamel bol stretol cestou nejaky lepok. A na vacsine webov sa pise, ze Ecka si netreba vsimat. No, vyber si z toho co chces :-)))

  • napísal:
    používateľ:
    saska99
    pridané:
    15:49 23.11.2007

    Ja som objavila v obchode ocot biely neprifarbovaný, bez konzerv.prísad KISKO dovoz z Chorvátska. Zdá sa mi vhodný pre celiatikov. Ale zaujímalo by ma či má s ním niekto skúsenost .

  • napísal:
    používateľ:
    Rosie
    pridané:
    16:04 23.11.2007

    posielam uryvok : podla americkych lekarov - specialistov je mnozstvo jedal a napojov, ktorym sa celiatici vyhybaju, v skutocnosti bezpecnych. Do zoznamu jedal ktorym sa netreba vyhybat zaradili: destilovany ocot - akykolvek/neidentifikovany, destilovany alkohol vcitane rumu, ginu, whisky a vodky, amarant, pohanka, proso=pseno,teff (etiopska obilnina), quinoa (juho-americka obilnina ) .... aby sa tisice celiatikov nemuseli zbytocne vyhybat viac jedlam ako je nutne....

  • napísal:
    používateľ:
    VeNice
    pridané:
    13:55 24.10.2008

    Kvasný ocot od Frucony. Dobrý deň, zasielam Vám odpoveď na dotaz o kvasnom octe. Kvasný ocot liehový 8% vyrábaný našou spoločnosťou neobsahuje lepok.Na jeho výrobu sa nepoužíva surovina, ktorá by bola zdrojom obsahu lepku v tomto výrobku . Mam trojrocnu dcerku celiaticku a tento ocot uz pouzivam rok a bez problemov. Odpoved som dostala 10.10.08 :D

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ