DISKUSNÉ FÓRUM

Povolené/nepovolené výrobky (potraviny)

Cerealie Gulko tatrakom

Ahojte. Chcem sa opytat ci davate detickam cerealie gulko a muslicka od tatrakomu. Je tam preskrtnuty klas a napisane vhodne pre celiatikov. Ale je tam aj napisane ze moze obsahovat stopy glutenu. Tak teraz neviem :-(

PREČÍTANÉ:
1204x
REAKCIÍ:
2
VYTVORIL:
PaulaLacko
VYTVORENÉ:
2014-10-08 23:30:31
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  22:05 9.10.2014

  Ja osobne to jedávam, nič mi nie je, ak je uvedené že môže obsahovať stopy gluténu väčšinou to je v prípade ak v závode vyrábajú niečo s obsahom lepku a môže dôjsť ku kontaminácii. Ale ak tam je preškrtnutý klas, znamená že nesmie tam byť lepku max. 20 mg/kg. Môžete to kludne konzumovať :)

 • napísal:
  používateľ:
  Agatha
  pridané:
  17:36 3.6.2015

  http://www.celiak.cz/o-diete/ecka ak je na výrobku uvedené môže obsahovať stopy lepku- je to informácia zo zákona kt. musí výrobca uviesť pre možnosť kontaminácie-ktorá by nemala prevyšovať 20mg/kg. A tiež E-čka, aj tie lepkové, by mali byť takom malom množstve kt. nemá byť vyšia ako 20 mg/kg. Musia byť však uvedené na obale. Výrobok s preškrtnutým klasom -bezlepkový- napriek tomu môže obsahovaž E-čko kt. je lepkové, no i tak mu to jeho bezlepkovosť neberie. Môžte si to všimnúť na mnohých výrobkoch, či už balených šunkách a vlastne veľkom množstve výrobkov bezgluténových.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ