DISKUSNÉ FÓRUM

Potraviny na recept

nováčik

Dobrý den, mám 24 rokov a este len par dni viem ze mam celiakiu. Chcem sa spýtat, ked mi pan doktor predpisal na recept veci tak napr ked by som na druhy mesiac chcela namiesto cestovin muku a pod treba ist znova za nim nech mi prepise na gastro alebo staci ist svojej obvodnej lekarke ? Dakujem

PREČÍTANÉ:
1357x
REAKCIÍ:
2
VYTVORIL:
tzu
VYTVORENÉ:
2012-10-03 23:12:06
 • napísal:
  používateľ:
  zuzanab
  pridané:
  08:48 4.10.2012

  Ja mám skúsenosť že obvodný ti predpíše len to čo ti napísal gastro, aj to ma tuším platnosť len pol roka. Ale ty si môžeš dať predpísať potraviny na tri mesiace dopredu, a na mesiac je limit 10 kg múky. Ja si naraz objednávam 20 kg a vydrží mi to 3-4 mesiace. Postupne budeš vedieť podľa toho koľko varíš, pečieš, je to individuálne. Ale ja napríklad nechodím k obvodnej vôbec, len ku gastro - čo sa týka receptov.

 • napísal:
  používateľ:
  buco
  pridané:
  11:45 30.10.2012

  U obvodného lekára je dôležité odporúčanie od gastroenterológa, že je nutné dodržiavať bezlepkovú diétu. Na základe tohto odporúčania(nálezu z gastra) obvodný lekár môže predpisovať bezlepkové potraviny pol roka. Ten polrok si vyžaduje zdravotná poisťovňa- aby sa neplytvalo. Čiže obvodný môže ten polrok predpisovať všetky výrobky, ktoré sú schválené v kategorizácii.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ