DISKUSNÉ FÓRUM

Alkohol

Pivo pre celiatikov

uz je na trhu Pivo pre celiatikov, videl som to v trnave v predajni pre celiatikov, neviem ci sa to dostalo aj dalej, ale uz nieco take existuje , co nas moze len a len tesit ;)

PREČÍTANÉ:
3741x
REAKCIÍ:
4
VYTVORIL:
Gemini
VYTVORENÉ:
2008-10-09 17:51:11
 • napísal:
  používateľ:
  jannina
  pridané:
  16:50 25.1.2013

  Áno, ja som ho už tiež pila, lenže ak si prečítate zloženie, tak je presne také isté, ako aj u normálneho obyčajného piva. Jačmenný slad. Teda ja som mala aspoň také pivo. Tak neviem...?

  • napísal:
   používateľ:
   dominika1
   pridané:
   22:23 19.3.2013

   Ja som raz v spravach o dvanastej pocuvala doktora Pekareka a ten povedal, ze pivo mozme pit. Hovoril o slovenskych pivach. Vraj mu takmer vsetci potvrdili, ze pivo obsahuje len stopome mnozstvo lepku. Teda aspon takto si to pamatam. Bola ta reportaz uz davno. Ja mam treti stupen a pvo si doprajem, nie vsak liter a kazdy den, ale raz zacas jedno pol litroe za vecer po veceri si dam a nic zatial sa so mnou nedeje. Ani vo vysledkoch sa to neprejavilo.

  • napísal:
   používateľ:
   Blanche
   pridané:
   07:00 12.6.2021

   ám priateľa je celiak a ja som domáci varič piva napadlo ma uvariť pivo z zo špaldy a podarilo sa lebo skúšky u nás mikrolabe RS mi potvrdilo nezavadnost piva na našom trhu sa taškou zháňa iba pšeničné a keď je tak nemecké dinkelbeer ale priateľ si to chváli prestalo ho zduvat

 • napísal:
  používateľ:
  potko
  pridané:
  15:50 28.5.2013

  Mne potvrdili celiakiu pred Vianocami a keďže som už pred tým tušil že ju u mňa diagnostikujú ani ma to neprekvapilo, skôr ma to uspokojilo že už viem čo riešiť. Mám tú ľahšiu formu, tzv. tichú celiakiu, napriek tomu som začal s diétou ešte počas sviatkov a už do dvoch týždňov som sa začal cítiť úplne ináč čo sa vitality týka. Odvtedy som pivo, ktoré som si pred tým doprial denne cca 0,5l nepil, ale pri poslednej krvnej kontrole, kde mi potvrdili že sú už aj pečeňové testy v poriadku mi lekárka tiež povedala, že v takom množstve by som si kľudne mohol dopriať moju obľúbenú lahôdku, napriek tomu sa pokúsim vydržať do pol roka tak ako doteraz a odolať pokušeniu, a zatiaľ si sem tam dopriať len pivo Celia, ktoré nie je horšie ako bežné, len tá cena... a to je ešte najlacnejšie zo všetkých čo som videl.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlásený.
SPÄŤ